میکرودرم چیست


این روش یک نوع لایه برداری پوست محسوب می‌شود که با استفاده از دستگاه‌های مخصوصی صورت می‌گیرد. دستگاه‌های مورد استفاده در این روش دارای خاصیت مکش یا وکیوم هستند که وظیفه جمع آوری سلول‌های مرده پوست را بر عهده دارند.

میکرودرم به روش‌های مختلفی انجام می‌شود اما پایه و اساس همه آن‌ها یکسان است. در این روش بدون استفاده از مواد شیمیایی و تنها با ابزارهای خاصی سلول‌های مرده پوست جمع آوری می‌شود.

این روش بدون درد بوده و هیچ گونه آسیبی به پوست نمی رساند البته پس از انجام میکرودرم پوست صورت کمی قرمز و حساس می‌شود اما پس از گذشت 1 هفته کاملا برطرف خواهد شد.

مدت زمان انجام میکرودرم 30 دقیقه تا یک ساعت است و فاصله جلسات آن با توجه به مشکل پوستی مراجعه کننده و تشخیص پزشک 1 تا 4 هفته می‌باشد.

انواع میکرودرم

میکرودرم الماسی: در این روش از یک ابزار با سر الماسی شکل استفاده می‌شود. با کمک این دستگاه سلول‌های مرده از پوست جدا شده و بلافاصله مکیده می‌شوند. دستگاه میکرودرم الماسی معمولا برای نواحی حساس پوست مانند نواحی اطراف چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هیدرودرم ابریژن: یکی از جدیدترین روش‌های میکرودرم می‌باشد. در این روش علاوه بر جداسازی سلول‌های مرده پوست، مواد درمانی مخصوصی به پوست تزریق می‌شود که به افزایش کلاژن سازی و جوانسازی پوست کمک به سزایی خواهد کرد.

میکرودرم کریستالی: این روش مشابه میکرودرم الماسی می‌باشد با این تفاوت که از کریستال های بسیار ظریفی که معمولا از جنس آلومینیوم اکسید یا سدیم بی کربنات هستند استفاده می‌شود. این کریستال ها بر سطح پوست قرار داده شده سپس با کمک دستگاه مکش عملیات جداسازی سلول‌های مرده پوست انجام می‌شود.

مزایای میکرودرم

مزایای میکرودرم

  • برطرف کردن جای زخم، لکه های پوستی، جای جوش و چین و چروک
  • بدون درد و عوارض جانبی
  • موثر برای انواع پوست
  • جوانسازی و یکدست کردن پوست
  • دارای نتایج فوری
  • شادابی پوست
  • افزایش کلاژن سازی
  • رفع منافذ باز پوست
  • کنترل چربی پوست

میکرودرم خانگی چیست؟

اگرچه میکرودرم در مراکز درمانی و سالن‌های زیبایی انجام می‌شود اما شما می‌توانید با کمک دستگاه‌های مخصوصی که برای مصارف خانگی طراحی شده اند به راحتی از این روش در منزل استفاده کرده و از نتایج شگفت انگیز آن بهره مند شوید.

دستگاه میکرودرم خانگی کیوت اسکین CIH-A500 یکی از بهترین میکرودرم های خانگی موجود در بازار می‌باشد. این دستگاه مجهز به فناوری بلولایت تراپی است. بلولایت تراپی یا همان درمان توسط پرتو آبی از جدیدترین روش‌های درمان پوست با ویژگی استریلیزاسیون و ضد عفونی کنندگی می‌باشد.

سری‌های مختلف دستگاه قابلیت جداسازی و شستشو دارند. در قسمت نازل دستگاه یک فیلتر مخصوص برای جلوگیری از ورود آلودگی ها و سلول های مرده پوست به داخل دستگاه موجود است که بعد از چندبار استفاده و کثیف شدن امکان تعویض دارد.

دستگاه میکرودرم خانگی کیوت اسکین